Szklarska Poręba

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba - u podnóża Karkonoszy

Szklarska Poręba to przepiękna miejscowość turystyczna położona w województwie dolnośląskim. Leży u podnóża Szrenicy i corocznie odwiedza ją ponad milion przyjezdnych. Miasto to doceniają także zagraniczni turyści.
Największym atutem jest przepiękna okolica. Leśne ścieżki, szlaki turystyczne i mnóstwo atrakcji zimą i latem. To wszystko sprawia, że Szklarska Poręba jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Karkonoszach.
Szklarska Poręba to też mekka biegaczy. Karkonoska Droga pod Reglami uwielbiana jest przez sportowców, ze względu na swój specyficzny mikroklimat i delikatne (jak na góry) wzniesienia. Trenują tutaj maratończycy, sprinterzy, ale też inni sportowcy chcący poprawić kondycję.

Co warto zobaczyć


Szklarska Poręba to miejscowość zapewniająca turystom masę wrażeń. To tutaj znajdują się przepiękne wodospady - Szklarki i Kamieńczyka. Schroniska górskie, takie jak Schronisko na Hali Szrenickiej, Schronisko na Szrenicy czy Pod Łabskim Szczytem ugoszczą zmęczonych turystów.
Liczne szlaki zapraszają do wędrówki. Największą popularnością cieszy się szlak czerwony na szczyt Szrenica (1 362 m). Idąc dalej dotrzesz do wieży RTV i Śnieżnych Kotłów - dwa polodowcowe kotły położone między Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Na Szrenicę można też wjechać kolejką.
Dzieci chętnie odwiedzają Park Linowy Trollandia i wystawy klocków. 
Zimą do dyspozycji narciarzy są liczne wyciągi, trasy o różnej trudności i wypożyczalnie. 
Ciekawostką jest, że Karkonoski Park Narodowy jako jeden z nielicznych pozwala na spacer z psem.

Noclegi w Szklarskiej Porębie


Szklarska Poręba to miejscowość turystyczna więc baza obiektów noclegowych jest naprawdę duża. Szeroka oferta hoteli, pensjonatów i pokoi gościnnych pozwala znaleźć zakwaterowanie na każdą kieszeń. Wiele z nich oferuje przepiękne widoki na Karkonosze. Gospodarze dwoją się i troją by umilić swoim gościom pobyt. To wszystko sprawia, że wypoczynek w Szklarskiej Porębie będzie zawsze udany.

Dlaczego warto przybyć do Szklarskiej Poręby?
Szklarska Poręba to bardzo popularna miejscowość górska, zlokalizowana u stóp góry Szrenica. Trasy piesze, kompleksowa baza rekreacyjno-turystyczna, szereg atrakcji dla rodziny z maluchem… to jedynie niektóre z możliwości, które czekają na odwiedzających. Miasto Szklarska Poręba to jest znakomite miejsce na aktywny odpoczynek w Sudetach.
Czy wczasy z pociechami w mieście Szklarska Poręba to odpowiedni pomysł?
Szklarska Poręba to świetne miejsce na wakacje dla całej rodziny z dzieckiem! Dla najmłodszych turystów czeka szereg niezapomnianych atrakcji: Trollandia, Park rozrywki Esplanada, wystawy Klocków Lego. Nietrudne drogi turystyczne dadzą radę przejść nawet najmłodsze dzieci, z minimalnym wsparciem opiekuna. Park rozrywki czy tor saneczkowy są gwarancją fantastycznych emocji dla każdego dziecka.
Który szlak wybrać na wypad w góry z dziećmi?
Polecamy nietrudne szlaki turystyczne z miejscowości Szklarska Poręba w góry Karkonoskie - jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Sudetach Zachodnich. Na wędrówkę z wózkiem dla dziecka znakomicie sprawdzi się szlak z samej Szklarskiej Poręby do górskiego Schroniska PTTK Na Hali Szrenickiej. Niezwykłe obrazki oferuje tzw. Złoty Widok. Dostaniesz się tam z centrum w ok. 25 minut, wizytując przy okazji Wodospad Szklarki.
Dokąd wybrać się z dziećmi w mieście Szklarska Poręba w niepogodę?
Podczas gdy warunki pogodowe nie dopisują pieszym spacerom można odwiedzić Wystawę Klocków Brick City, Schronisko Kamieńczyk, basen Sasanka, dinopark i wiele, wiele innych rozrywek.
© Karpacz i Western Express
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel